सुदुरपश्चिमेली समाजहरुद्वारा स्थापना गरेको आपतकालीन राहत कोषमा,सुदुरपश्चिमेलि नेपाली समाजका केन्द्रिय महासचिव जोशीले गरे आर्थिक सहयोग

सुदुरपश्चिमेली समाजहरुद्वारा स्थापना गरेको आपतकालीन राहत कोषमा,सुदुरपश्चिमेलि नेपाली समाजका केन्द्रिय महासचिव जोशीले गरे आर्थिक सहयोग

कैलाली। सुदूरपश्चिमेलि नेपाली समाज अन्तर्राष्ट्रिय समितिका महासचिव दिलेन्द्र प्रसाद जोशिले सुदूरपश्चिमेली नेपाली समाजहरुद्वारा  संयुक्त  स्थापना गरेको सुदूरपश्चिमेली आपतकालीन राहत कोषमा नेपाली एकाउन्न हजार आर्थिक सहयोग गर्नुभएको छ।

विभिन्न राष्ट्रमा गठित सुदूरपश्चिमेली नेपाली समाजहरुको संयुक्त पहलमा स्वदेश तथा विदेशमा रहेका सुदुरपश्चिमेलीहरुलाई आईपर्ने समस्याहरुको समाधान तथा नेपालमा हुने प्राकृतिक दैविय प्रकोपबाट प्रभावित क्षेत्रमा ,स्वास्थ्य, शिक्षा लगायत विभिन्न परोपकारी कार्यका लागि स्थापना गरिएको सुदूरपश्चिमेली आपतकालीन राहतकोषको मुख्य उद्देश्य रहेको महा-सचिव जोशीले बताउनु भएको छ।

आपतकालीन राहत कोषबाट सहयोग गर्नु पर्ने मा नौ ओटै जिल्लाका विभिन्न प्रभावित क्षेत्र र वास्तविक पिडितको तथ्यांक सङ्कलन गरि निष्पक्ष तवरबाट सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता समेत ब्यक्त गरेका छ्न । सुदुरपश्चिमेली नेपाली समाज जापान क्युशु क्षेत्रिय समितिका सस्थापक अध्यक्ष समेत रहेका जोशिले यति बेला जापानको फ़ुकुओका सहरमा बस्दै आउनु भएको छ। बिभिन्न संसस्थामा आवाद जोशीले यस अघि पनि बिभिन्न समयमा विभिन्न संघ-सस्थाहरुमा स्वदेश तथा बिदेशका समाजिक कार्यमा सकृय भूमिका निर्वाह गर्दै आउनु भएकोछ।

जोशि राष्ट्रिय लोक तथा दोहोरि प्रतिष्ठान नेपाल जापान शाखाका कार्यक्रम सयोजक पनि हुन ।जोशीले सामाजिक कार्य संगै आफ्नो गीत संगीत क्षेत्रलाइ पनि निरन्तरता दिदै आइराख्नु भएकोछ। गीतसंगीत को माध्यम बाट पनि आफ्नो पहिचान बनाइ सक्नु भएका जोशीले जापानमा पनि नेपाल सस्कृती एवं चाडपर्वमा विभिन्न किसिमका सास्कृतिक कार्यक्रम आयोजना गरि नेपालीहरुबिचको सदभाव एकता अनि कला सस्कृतिको उजागर गर्दै आएका छ्न ।सामाजिक कार्य अनि गीतसंगीत मा निरन्तर सक्रिय भूमिका निर्वाह गरि राख्ने उहाले सामाजिक अभियानमा सबैले आ-आफ्नो ठाउँबाट सक्दो सहयोग अनि सामाजिक भावनाले संगै हातेमालो गर्न आह्वान समेत गरेका छ्न।

स्तै सबै क्षेत्रबाट परोपकारी मनहरुको सहयोगको खाँचो रहेको र यस अभियानमा हामी सबैको साथ सहयोगले मातृभूमिका लागि आफ्नो दायित्व निर्वाह गरिरहेको सुदुर पश्चिमेली नेपाली समाज अन्तर्राष्ट्रिय समितिका अध्यक्ष धनबहादुर बलायरले बताउनु भएको छ।

सुदुरपश्चिम प्रदेशका नौ जिल्लामा कोरोनाबाट प्रभावित क्षेत्रमा स्वास्थ्य समस्या साथै रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि यो अभियान सन्चालन गरिएको व्यवस्थापन संयोजक ईश्वर रोकायाले बताउनु भएको छ।

सुदूरपश्चिमेली आपतकालीन राहत कोषमा आर्थिक सहयोग जुटाइ हालको समस्या सामाधानका लागि सामाजिक उत्तरदायित्वको परोपकारी भावनाले सहयोग गर्ने अभियानको थालनी गरिएको प्रचार बिभाग प्रमुख दिनेश खड्का खप्तडिले जानकारी दिनुभयो ।

यस्तै परोपकारी भावनाले सहयोग गर्न चाहाने व्यक्तीले सुदुर पश्चिम आपतकालीन राहत कोषको निम्न खाता नम्बरमा आर्थिक सहयोग जम्मा गर्न सकिने छ ।
Account Name – SUDURPASCHIMELI AAPATKALIN RAHAT KOSH
Account Number- 01100105200771
Everest Bank- Dhangadhi Branch
Swift Code – EVBLNPKA रहेको छ ।
थप अन्य जानकारी लिनको लागि संस्थाको सचिवालय नम्बर +9779848637210 सँग सम्पर्क गर्न सकिने छ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *