टिकापुर काण्डका आरोपी लक्ष्मण थारु भन्छन्‘आइ एम फ्रि फ्रम जेल’

टिकापुर काण्डका आरोपी  लक्ष्मण थारु भन्छन्‘आइ एम फ्रि फ्रम जेल’

टिकापुर घटनाको मुख्य आरोपी मानिएका लक्ष्मण थारु बुधवार रिहा भएका छन् । कैलाली जिल्ला अदालतले उनी सहित छ जनालाई तीन वर्षको कैद फैसला सुनाएपछि रिहा भएका हुन् ।

जिल्ला न्यायधीश पर्शुराम भट्टराईको बुधबार बसेको एकल इजलासले लक्ष्मण थारुसहित लाहुराम चौधरी,सन्तराम चौधरी,प्रेमबहादुर चौधरी, किशनलाल चौधरी,जीतबहादुर डगौरा र राजकुमार कठारी भने ३ वर्ष कैद सजाय सुनाएको थियो । तीन वर्ष कैद भुक्तान गरीसकेकोले उनी बुधवार नै रिहा भएका हुन् ।

अदालतबाट रिहा भएलगत्तै थारुले सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा रिहा भएपछिको तस्विर पोष्ट गरेका छन् । फोटोका क्याप्सनमा उनले लेखेका छन्, सबैलाई नमस्ते । ४२ महिनापछि आज जेलबाट मुक्त भएको छु । (आइ एम फ्रि फ्रोम जेल) घाटीमा खादा र माला लगाएका चौधरीले हात फिजाएर खुसी ब्यक्त गरेका छन् ।

थरुहट आन्दोलनका क्रममा २०७२ भदौ ७ गते कैलालीको टीकापुरमा भएको हत्याकाण्डमा कैलाली निर्वाचन क्षेत्र १ का प्रतिनिधिसभा सदस्य चौधरीसहित ५८ जनाविरुद्ध कैलाली प्रहरीले कर्तव्य ज्यान, डाका चोरी तथा ज्यान मार्ने उद्योग अन्तर्गत मुद्दा दायर गरेको थियो। तर उक्त घटनामा हाल ३१ जना भने फरार रहेका छन् ।

घटनामा मुख्य योजनाकार भएको आरोप लागेका चौधरीले गत वर्षको फागुन १४ गते जिल्ला अदालतमा आत्मसमर्पण गरेका थिए। त्यस्तै कैलाली कारागारमा २४ जना थुनामा रहेका छन् ।

अदालतले रेशम चौधरीसहित हरिनारायण चौधरी, राजकुमार कठारी,सुन्दरलाल कठारी,राजेश चौधरी,बिरबहादुर चौधरी,प्रदिप चौधरी,सिताराम चैधरी,श्रवण चौधरी,वृज मोहन डगौला चौधरी र गंगाराम डगौला चौधरीलाई जन्मकैदको फैसला सुनाईएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *