“रबि लामिछानेले सुध्रिनु पर्छ “मुकुन्दे देशको सम्पति हुन- भिडियो

“रबि लामिछानेले सुध्रिनु पर्छ  “मुकुन्दे देशको सम्पति हुन- भिडियो

सामाजिक संजालका आलोचित तथा विवादित व्यक्ति मुकुन्देको निकै आलोचना भैरहदा एक युवा भने मुकुन्दे देशको सम्पति भएको धारणा ब्यक्त गर्दैछन । त्यी युवा कुनै अशिक्षित भने होइनन । इन्जीनियरिंग बिषयमा अध्यन गरिरहेका एक युवा तारा प्रसाद पाण्डे मुकुन्देको बिषयमा अरुको भन्दा फरक मत राख्दै आएका छन् । सामान्यतया मुकुन्देका अभिव्यक्ति ठिक या बेठिक भन्ने कुरा उठेको खण्डमा सबैले आफ्नो धारणा ठिक या बेठिक भनेर राख्न सक्छन । तर पाण्डे भने मुकुन्दे ठिक मात्र भनिरहेका छैनन् मुकुन्दे यो देशको सम्पति हो भनेर तर्क गरिरहेका छन् ।

पाण्डे भन्छन: एक बहुतै भोला तर निकै कडा राष्ट्रवादी मुकुन्द धिमिरे मेरो नजरमा निकै महत्त्वपूर्ण राष्ट्रिय सम्पती हुन । उनको विश्लेषण र भबिस्यबाणी आम नजरमा अत्यन्तै अपत्यारिलो र बिबादित हुन्छ तर अन्तमा सत्य प्रमाणित भएर जान्छ । प्रथम नेपाल आइडल को बन्ने भन्ने बिषयमाथी मुकुन्दाइले गरेको विश्लेषण नै आखिर अन्तिम सत्य भएको थियो । निर्वाचन ताका गरिएका लगभग सबै विश्लेषण सहि साबित भएका थिए । प्रचण्ड र उनको पार्टिका बिषयमा पनि उनको विश्लेषण नै अन्तिम सत्य बन्न पुग्यो । सयौ बिश्लेषणहरु आजसम्म यथार्थमा बदलिसकेका छन । सुरुमै रबि लामिछाने को ब्यक्तिगत जिबन असल नभएको भनेका मुकुन्दाइले आज सबैलाइ आँखा खोलिदिएका छन । सुरुमै निर्मला पन्त का आमा बुवा र घरायसी बिबाद बारे अनुमानित विश्लेषण आज सत्य साबित बनेको छ।

 

पाण्डेको अभिव्यक्ति अरुको भन्दा फरक छ । हुनत मुकुन्द घिमिरे मुकुन्दे देश बिदेशमा रहने धेरै नेपालीको लागि नयाँ नाम होइन । कुनै समय रत्नपार्कको रुखमा बसेर नेपालिहरुलाई मुकुन्दल्याण्डको परिकल्पना सुनाइरहने, समसामयिक देश बिदेशका घटनाहरुमाथि बहस गरिरहने तथा देशका हरेक नेताहरुलाई आफ्नै तरिकाले विश्लेषण गर्ने मुकुन्दे एक समय सबैले मन पराएका व्यक्ति हुन् । तर सामाजिक संजालको बढ्दो ब्यापकता संगै सनाजिक संजालमा आफ्ना विचारहरु ब्यक्त गरिरहदा निकै आलोचनामा मुछिने गरेका छन् त्यिनै मुकुन्दे । पछिल्लो समय मुकुन्देलई गालि गर्नेहरुको संख्या गन्ने हो भने त्यो असम्भव जस्तै भैरहेको छ । समसामयिक बिषयका घटनामाथि आलोचनात्मक टिकाटिप्पणी गर्नुका साथै कडा तरिकाले आफ्ना शब्दको प्रहार गर्ने भएकाले पनि मुकुन्दे एक्लिएका छन् । कुनै समय मुकुन्देको भासण सुनेर रमाउनेहरु यतिबेला मुकुन्देका सामाजिक संजालका पोष्टहरु पढ्दा रिसले उम्लिने गरेका छन् भने मुकुन्देको कडा आलोचना गर्ने गरेका छन् । तर पनि मुकुन्देलई कुनै प्रवाह नै हुदैन उनि सहर्ष स्विकारी दिन्छन सबै सबैका गाली हरुलाई ।
हेरौ भिडियो

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *